Yugopis

OBIEKT D-0 ISTANBUL, czyli turystyczna bomba BiHWięcej
ZBŁĄKANI WĘDROWCY, czyli nie chodźcie nocą po lesie! Ciemna noc. Gęsty, górski las w środkowej Bośni, gdzieś w okolicach miasta Konjic. Dwójka śmiałków eksploruje okolicę w celu znalezienia Read more.
Makedonium, czyli macedońska tożsamość upamiętniona na wzgórzach KruševaWięcej
Krótka historia, czyli jak to było: Historia zaczyna się jeszcze na początku XX w., kiedy to tereny obecnej Macedonii znajdowały się pod Read more.
Lukomir City, czyli historia pewnej wyprawyWięcej
Stało się. Po kilku latach stało się. Z jakiś nieznanych Ci do dziś przyczyn, letnie wakacje w formie „Autostradą do Chorwacji, tydzień Read more.
BiH na 5, czyli bośniacko-hercegowińskie perełkiWięcej
Standardowe wycieczki po Bośni i Hercegowinie plan zwiedzania tego cudownego kraju mają dosyć banalny: sarajewska starówka i obowiązkowo ćevapi w jednej z Read more.
Opuszczone sanatorium Brestovac, ZagrzebWięcej
Tytułem wstępu Historia sanatorium Brestovac sięga roku 1909, kiedy to pierwszy pacjent ze zdiagnozowaną gruźlicą przekroczył jego próg. Suche fakty na temat Read more.
Guzikomania, Islamović hodowca i podrywanie dziewczynWięcej
Z piosenkami jest tak jak z winem: Im starsze, tym lepsze. Im młodsze, tym mniej wyrafinowane. W związku z tym wielu wykonawców Read more.
vijesti.me
Ekologiczna ściemaWięcej
20 września 1991 roku, kiedy Czarnogóra była jeszcze jugosłowiańską republiką, posłowie jej Skupsztiny* zgromadzili się w Żabljaku, by przyjąć “Deklarację o ekologicznym Read more.
Volkswageny z Jugosławii – historia TASWięcej
Zapomniana legenda Volkswagen – to niby znaczy auto ludowe, ale i tak raczej każdemu kojarzy się z gospodarką rynkową i bogatymi zachodnimi Read more.
Hrelić – najsławniejszy pchli targ w Chorwacji.Więcej
Daleko od modnego centrum miasta i wieżowców pamiętających czasy towarzysza Tito, nad brzegiem Sawy, w dzielinicy zwanej Jakusevac, znajduje się jeden z Read more.
NORIJADA 2018, czyli dzień maturzystówWięcej
Ulice chorwackich miast opanowali dziś maturzyści, którzy świętowali ostatni dzień szkoły. Najwięcej maturzystów (według mediów ok. 8 tys.), bawiło się w Zagrzebiu. Read more.