Bałkański kocioł Yugopis

Bijelo vino – Białe wino

By on December 1, 2017

Zdarza mi wertować biuletyny biur podróży i powiem szczerze, że nie ma nic bardziej tandetnego niż zwrot chorwacka RIVIERA, przecież to jest perła Adriatyku, trochę szacunku.

Na statku gwarno, czuję się jakbym był w Kołobrzegu na wycieczce pt: rejs statkiem Piratów, tylu Polaków, a płynę na Brač, żeby zwiedzić Bol. Upalny dzień najlepiej spędzić w chłodnym miejscu np. w piwnicach miejskiej szkoły w której ukryta jest winiarnia Stina. Produkcja wina od leżakowania do degustowania – dla koneserów pozycja numer 1 na liście! Polecam 

W pewnym momencie kelner przynosi trunek, który był częścią oferty rejsowej – wino. W myślach miałem Graševine (nie wiem co ja sobie wtedy wyobrażałem) – chłopak mówi “domaće vino” monsieur. Ok.

Patrzę na tą etykietę i momentalnie przypomniały mi się słowa mojej lektorki języka Serbskiego zakochanej po uszy w Chorwacji – U vinu je istina.
Oficjalnie dementuje.

Author: Velimir

Miejsce urodzenia: Jugosławia. Sarajlija z ojca Yugola i matki Polki. Absolwent filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Łódzkim; stypendysta programów wymiany studenckiej Campus Europae, “ministerialne” (Nowy Sad, Serbia), Erasmus (Lublana, Słowenia). Zawodowo: Specjalista ds. analizy danych dla rynku Bałkańskiego. 24/h – yugolski.pl

Please follow and like us:
TAG
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT